تبلیغات
ExactSeek.com ExactSeek: Relevant Web Search ExactSeek: Relevant Web Search only for u - تنظیمات دریافت ایمیل در گوشی های نوکیا و سونی اریکسون (برای Gmail)
only for u
آنچه شما بخواهید
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده

تنظیمات کامل در ادامه مطلب
.
.
.
.

میدونید که ایرانسل تنها سرویس دهنده GPRS در ایران است ( همراه اول هم اقداماتی کرده اما نه زیاد قوی و نه عمومی ) ، پس اگر از ایرانسل سرویس میگیرید این مطلب را بخوانید، در این مطلب خواهیم آموخت چگونه از جیمیل خود در ایرانسل استفاده کنیم.

برای استفاده از این مطلب باید اطلاعات GPRS از طریق SMS از ایرانسل برای شما ارسال شده باشد و شما آن را ذخیره کرده باشید. این مطلب صرفا برای گوشی های نوکیا میباشد، اگر گوشی شما از مارک دیگری است هم میتوانید با اطلاعات این مطلب و کمی خلاقیت جیمیل خود را راه اندازی کنید. ( البته 95% گوشی ها منو با ویژگی یکسان دارند. )

1. فعال کردن POP : ابتدا به جیمیل خود بروید، سپس از گزینه های بالا روی Setting کلیک کنید، حالا به تب Forwarding and POP بروید، در قسمت POP Download دو گزینه برای فعال کردن دارید :

- Enable POP for all mail : با انتخاب این گزینه POP برای همه ی ایمیل های شما (همه ی ایمیل هایی که تا کنون داشته اید، چه جدید چه قدیمی) فعال میشود.

- Enable POP only for mail that arrives from now on: با انتخاب این گزینه POP تنها برای ایمیل هایی که پس این این زمان برای شما ارسال میشود فعال میشود (من این گزینه رو پیشنهاد میکنم).

2. فعال کردن IMAP : امیدوارم که پنجره ی قبل رو نبسته باشید چون باید برای این قسمت به همان Setting و Forwarding and POP بروید، سپس در قسمت IMAP Access گزینه ی Enable IMAP را انتخاب کنید.

3. تنظیمات گوشی :

در گوشی خود به قسمت Messaging بروید، سپس بر روی New Message و سپس بر روی E-mail کلیک کنید، مانند شکل، حال به شما خواهد گفت که هیچ Mailboxی ندارید و آیا شما تمایل به ساختن یک Mailbox دارید، با انتخاب Yes تمایل خود را نشان دهید.

حالا شما در قسمت تنظیم Mailbox خود هستید، مانند زیر گزینه های تنظیم را پر کنید:

- Mailbox name: یک نام انتخابی برای Mailboxتان، مثل Gmail

- Access point in use: نام کانکشن GPRSی که ایرانسل برای شما فرستاد و شما آنرا ذخیره کردید

- My e-mail address: آدرس ایمیل شما

- Outgoing mail server: آدرس smtp.gmail.com را وارد کنید

- Send message: گزینه ی Immediately را انتخاب کنید

- User name: آدرس جیمیل خود را بصورت کامل وارد کنید

- Password: رمزعبورتان را وارد کنید

- Incoming mail server: آدرس pop.gmail.com را وارد کنید

- Mailbox type: گزینه ی POP3 را انتخاب کنید

- Security ports: گزینه ی On 993/995 را انتخاب کنید

- APOP secure login: گزینه ی off را انتخاب کنید

با زدن Back میتوانید Mailbox خود را ذخیره کنید.

حالا در قسمت Messaging شما یک تب جدید به نام Mailbox اضافه شده است.

4. دریافت ایمیل : با رفتن به تب Mailbox در Messaging میل باکس شما نمایش داده میشود، ملاحظه میکنید که هیچ ایمیلی در باکس شما نیست، برای دریافت ایمیل ها به Options -> Retrieve e-mail -> New بروید و سپس منتظر شوید، اگر ایمیل جدیدی داشته باشید آن دانلود میشود، با انتخاب گزینه ی All تمامی ایمیل های شما دانلود میشود.

ممکن است در هنگام دریافت ایمیل ها به شما هشدار داده شود که یک Certificate نامشخص دریافت شده است، مهم نیست، بر گزینه ی Continue را انتخاب کنید.

- فکر نمیکنم دیگه کسی برای ارسال ایمیل مشکلی داشته باشد، ارسال ایمیل همانند همه ی ایمیل هایی است که در طی روز میفرستیم.
طبقه بندی: نرم افزار،  آموزشی،  موبایل، 


نوشته شده در تاریخ شنبه 30 آبان 1388 توسط کاظم


درباره وبلاگ
جستجو
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
نظر سنجی
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
JavaScript Codes

Powered by WebGozar